Dragons

Name Age Rank Craft Dragon Name Color Writer
Test 24 Master Harper Prettyeth Gold Collin 'Ridayah' O'Connor
Bhira 51 Weyrwoman None Channith Gold Bod NPC
Remiel 25 Junior Weyrwoman Vintner (Journeyman) Linauth Gold Aaron
Embyr 21 Junior Weyrwoman Harper (Sr. Apprentice) - artist Xyxith Gold Betsy
Yo'ra 25 Wingrider Runner (Journeyman) Husketh Bronze Rachel
Le'car 17 Wingrider Beastcraft (Sr. Apprentice) - runners Polloth Bronze Arielle
I'lir 15 Weyrling Harper (Apprentice) Belpheroth Bronze Allie
J'rak 40 Assistant Weyrlingmaster None Osirith Bronze Allie
G'ste 23 Wingrider Seacraft (Journeyman) Sohruth Bronze Geo
D'karon 33 Wingsecond None Avareth Bronze Collin 'Ridayah' O'Connor
I'zaj 51 Weyrlingmaster Dragonhealer (Journeyman) Subalth Bronze Rachel
K'rix 32 Wingrider None Netinth Bronze Rachel
T'kana 20 Weyrling Farmcraft (Sr. Apprentice) Cheith Bronze Collin 'Ridayah' O'Connor
L'bril 24 Weyrling Beastcraft (Journeyman) Reuth Bronze Graves
L'ion 19 Weyrling Woodcraft (Sr. Apprentice) Shinseith Bronze Cheshire
Sy'an 21 Wingrider Harper (Apprentice) Volth Bronze Cheshire
L'stin 48 Wingsecond None Ireinth Bronze Rachel
R'don 19 Wingrider Guard (Apprentice) Roalth Bronze Kaitlyn
G'ral 59 Wingleader Seacraft (Journeyman) Tsorieth Bronze Betsy
J'dan 25 Wingrider None Bennyth Brown Rachel
K'lau 18 Weyrling Harper (Sr. Apprentice) - archivist Acheroth Brown Betsy
T'val 19 Weyrling Lower Caverns Luigith Brown Arielle
Q'rin 30 Wingrider Beastcraft (Journeyman) Naldath Brown Rachel
L'den 19 Wingrider Tailor (Sr. Apprentice) Kinjhoth Brown Allie
H'lok 27 Wingrider None Ragnaroth Brown Killingly
T'ral 19 Wingrider Harper (Apprentice) Umbeleth Brown Geo
C'pier 22 Wingrider Trader Nixilith Brown Aaron
J'lail 58 Wingleader None Moradinth Brown Collin 'Ridayah' O'Connor
A'rail 31 Wingrider Farmcraft Arktoth Brown Aaron
B'ris 20 Assistant Candidatemaster Tanner (Apprentice) - cobbler Anberth Brown Aaron
E'lix 21 Wingrider Farmcraft (Sr. Apprentice) Bisouth Brown Arielle
Z'ran 24 Weyrling Glasscraft (Journeyman) Galth Brown Alex H
K'lar 33 Wingrider Smithcraft (Journeyman) - mechanics Gianarth Brown Emily
R'ao 24 Weyrleader None Rinleoluth Brown Cheshire
L'den 19 Wingrider Tailor (Sr. Apprentice) Kinjhoth Brown Allie
S'mon 22 Wingthird None Kaminath Brown Cheshire
B'trin 32 Wingleader Smithcraft (Apprentice) Qarth Brown Allie
J'bor 29 Assistant Candidatemaster Woodcraft Verth Blue Betsy
Kara 22 Wingrider Smithcraft (Sr. Apprentice) - Jewelcraft Wobenth Blue Kaitlyn
Sif 19 Wingrider Dragonhealer (Sr. Apprentice) - flits Xuoth Blue Betsy
M'kan 17 Wingrider Beastcraft (Apprentice) Attith Blue Allie
Sh'an 22 Wingrider Healer (Sr. Apprentice) Ijith Blue Killingly
X'lan 50 Candidatemaster None Azanth Blue Geo
E'nael 27 Wingrider Beastcraft (Journeyman) Jadrith Blue Rachel
Mynica 20 Weyrling Tanner (Apprentice) Perth Blue Allie
F'rin 33 Wingrider None Taeuth Blue Runninggrass
Zira 18 Wingrider None Melchiorth Blue Geo
Saidey 27 Wingrider None Ornith Blue Kayleigh
Lesli 36 Assistant Weyrlingmaster None Kirith Blue Collin 'Ridayah' O'Connor
D'kesh 18 Weyrling Lower Caverns Gisbonth Blue Aaron
Aisling 25 Weyrling Lower Caverns Hyrulth Blue Graves
K'ran 31 Wingrider None Icith Blue Rachel
E'lis 25 Injured Rider Weaver Lunakath Blue Aaron
C'len 21 Weyrling Smithcraft (Sr. Apprentice) Tetrominth Blue Graves
Valli 25 Wingthird Trader (Journeyman) Levinth Blue Collin 'Ridayah' O'Connor
S'mer 21 Wingrider Healer (Journeyman) Aetith Blue Emily
J'ran 24 Searchrider Minecraft (Sr. Apprentice) Rinth Blue Jamie
C'kri 21 Wingrider None Kauluth Blue Betsy
K'ero 26 Assistant Candidatemaster Healer (Journeyman) Paruruth Blue Cheshire
Cavira 20 Weyrling Dragonhealer (Journeyman) Simaxith Green Allie
Anwen 22 Wingrider None Basteth Green Kaitlyn
Waheila 23 Wingrider Harper (Apprentice) Gwynsith Green Kaitlyn
C'jai 18 Wingrider Beastcraft (Apprentice) - herder Hadetzith Green Collin 'Ridayah' O'Connor
Arly 19 Wingrider Harper (Apprentice) - archivist Eilowynth Green Rachel
V'an 19 Wingrider Weaver (Apprentice) Nynseth Green Betsy
Deryn 23 Wingrider Lower Caverns Irvanath Green Rachel
H'brin 19 Wingrider Tanner (Apprentice) Lanith Green Collin 'Ridayah' O'Connor
Kalenia 24 Searchrider Smithcraft (Journeyman) Ilyenath Green Arielle
Mirene 18 Dragonless Bakercraft Ixith (deceased) Green Collin 'Ridayah' O'Connor
F'as 20 Wingrider Minecraft (Sr. Apprentice) - mason Vulanath Green Aaron
S'ilen 24 Wingrider Farmcraft Xilleveth Green Rachel
K'nek 19 Wingrider Minecraft (Apprentice) Nohruth Green Aaron
Persepha 25 Wingrider Tailor (Sr. Apprentice) Awntreth Green Graves
Yenna 19 Weyrling Vintner (Apprentice) Chelth Green Rachel
R'yos 17 Weyrling Harper (Apprentice) Ailath Green Aaron
Asarene 28 Searchrider Harper (Sr. Apprentice) - guitar Syreth Green Betsy
Karna 20 Wingrider Healer Ihirith Green Jamie
Talira 23 Wingrider None Farlith Green Jamie
Dryphena 22 Wingrider Harper (Apprentice) - dance Yosabrith Green Betsy
Aalis 18 Weyrling None Sheirath Green Allie
Shifra 17 Weyrling Farmcraft (Apprentice) Norapath Green Jena